Suche włosy? Sprawdź jak je odpowiedni pielęgnowaćPosiadanie zdrowych i nawilżonych włosów jest niezbędne dla każdej kobiety. Wymieniliśmy kilka wskazówek, jak mieć idealnie nawilżone włosy, w tym cotygodniową odżywkę, nie myj włosów zbyt często, nakładaj odżywkę od dołu do góry, używaj olejków, aby zablokować wilgoć, wypróbuj cotygodniową głęboką kurację odżywczą, mieszaj z odrobiną protein i zafunduj sobie maskę nawilżającą.

Nakładaj odżywkę od dołu do góry

Istnieje wiele błędnych przekonań na temat nakładania odżywki. Niektórzy uważają, że powinnaś nakładać ją od góry w dół, podczas gdy inni sądzą, że powinnaś nakładać ją od nasady w dół.

Najlepszym sposobem na nakładanie odżywki jest nakładanie jej od dołu do góry. Dlaczego. Ponieważ włosy są najsłabsze na końcach (duh). Nakładanie odżywki od dołu do góry pomoże zamknąć wilgoć w końcówkach w kierunku skóry głowy. Pomoże to zapobiec łamaniu się włosów, co jest szczególnie ważne, jeśli masz długie włosy.

Jeśli nakładasz odżywkę od nasady w dół, będzie ona wędrowała w kierunku twarzy, co spowoduje, że zanim dotrze do Twoich końcówek, będzie już pozbawiona wilgoci. Dlatego też, proszę, stosuj odżywkę od dołu do góry!

Używaj olejków, aby zamknąć w sobie wilgoć

Jeśli Twoje włosy potrzebują podwójnej dawki nawilżenia, rozważ użycie zarówno odżywki jak i olejku razem. W ten sposób zamkniesz w sobie wilgoć pochodzącą z obu produktów, pomagając włosom wyglądać i czuć się jak najlepiej. Możesz stosować dowolny rodzaj olejku, ale poniżej przedstawiamy kilka rekomendacji:

Olej z awokado jest doskonałym wyborem dla suchych włosów, ponieważ jest niezwykle odżywczy i nawilżający. Olej kokosowy jest świetnym wielozadaniowcem - chroni włosy przed łamaniem, wspaniale pachnie, a także nadaje włosom subtelny połysk. Oliwa z oliwek to kolejna fantastyczna opcja, ponieważ jest bogata w antyoksydanty, minerały i witaminy.

Spróbuj cotygodniowej głębokiej kuracji odżywczej

Aby uzyskać jeszcze bardziej intensywne nawilżenie, wypróbuj cotygodniową głęboką kurację odżywczą. Głębokie zabiegi odżywcze to ekstra kremowe, nawilżające maski, które mają za zadanie wniknąć we włosy. Najlepsze głębokie odżywki do włosów suchych zawierają proteiny, takie jak keratyna, aby wzmocnić włosy od środka.

Jeśli masz włosy farbowane, upewnij się, że unikasz odżywek na bazie silikonu, które mogą gromadzić się na włosach i powodować ich nagromadzenie. Możesz stosować głęboką odżywkę w domu lub znaleźć odpowiedni dla siebie zabieg w salonie.

Dodaj trochę protein

Jeśli masz suche włosy i brakuje im białka, uzupełnienie diety o pokarmy bogate w białko może pomóc. Możesz również spróbować dodać proteinową kurację do swojej cotygodniowej rutyny. Zabiegi proteinowe zapewniają wzmocnienie i nawilżenie, co czyni je świetnym rozwiązaniem dla włosów suchych.

Kupując maskę do włosów bogatą w proteiny, szukaj kremów o gęstszej konsystencji, gdyż zapewnią one najlepsze rezultaty. Po nałożeniu maski na włosy, upewnij się, że pozostawisz ją na włosach przez co najmniej 15 minut. Jeśli masz długie włosy, najlepiej jest robić proteinową kurację w sekcjach, aby zapobiec zbytniemu obciążeniu.