Jak dbać o suche włosy: najlepsze rozwiązania, które sprawią, że znów będą nawilżone i szczęśliweNawilżanie włosów jest bardzo ważne, aby nie były one suche i puszące się. Ale co zrobić, jeśli masz super suche włosy, a pogoda wcale nie pomaga? Możesz czuć się jak twoje włosy są spragnione 24/7, ale istnieje kilka rozwiązań tego problemu! Na szczęście, z pomocą tych niesamowitych wskazówek, możesz mieć szczęśliwą i nawilżoną głowę włosów ponownie. Suche włosy mogą być spowodowane przez wiele różnych czynników. Na przykład, niska wilgotność powietrza może spowodować, że pasma będą bardziej podatne na wysychanie. Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym lato lub zima są szczególnie gorące, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w rezultacie będziesz mieć suche włosy. Oto kilka sposobów, dzięki którym możesz upewnić się, że Twoje włosy są zawsze nawilżone.

Szampon i odżywka do włosów regularnie

Może się to wydawać głupie, ale regularne mycie włosów, w połączeniu z odpowiednim stosowaniem odżywki, może zrobić światową różnicę w tym, jak dobrze Twoje włosy są nawilżone. Najlepiej myć włosy co trzy dni, ponieważ częstsze mycie może pozbawić je olejków, które są niezbędne do utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia. Jeśli będziesz regularnie stosować odżywkę, Twoje włosy będą o wiele bardziej miękkie i zdrowsze.

Wypróbuj suche szampony

W przeciwieństwie do zwykłych szamponów, suche szampony nie zawierają detergentów, które mogą pozbawić Twoje włosy niezbędnych olejków. Zamiast tego składają się z barwników do włosów, które przylegają do skóry głowy i pozostają tam aż do momentu ich zmycia. Suche szampony to świetny sposób na pozbycie się oleju, brudu i nagromadzonych produktów bez pozbawiania włosów wilgoci. A ponieważ nie są przeznaczone do spłukiwania z włosów, suche szampony są świetnym sposobem na przedłużenie fryzury lub uzyskanie wyglądu na drugi dzień przy użyciu minimalnej ilości produktu.

Używaj nawilżacza

Jeśli Twoje włosy są bardzo suche, możesz rozważyć zainwestowanie w nawilżacz. Urządzenie to regularnie dodaje wilgoci do otaczającego Cię powietrza, ułatwiając włosom zatrzymywanie wody. Jeśli Twoje włosy są wyjątkowo suche, możesz również spróbować umieścić nawilżacz w pokoju, w którym śpisz. Jest to szczególnie dobry pomysł, jeśli mieszkasz w bardzo suchym klimacie, np. na pustyni.