Prawdziwa różnica między naciągnięciem a rozerwaniem mięśniaKiedy słyszysz słowa "rozciąganie" i "rozdarcie mięśni" razem, może to być dość niepokojące. Oba warunki są bolesne, ale są bardzo różne. Naderwanie mięśnia jest prawdziwym stanem medycznym, który wymaga starannej uwagi, aby uniknąć dalszych urazów i jak najszybciej odzyskać siły po nadwyrężeniu. Jednak rozciągnięcie nie jest z natury szkodliwe w jakikolwiek sposób, a nawet nie jest specyficzną diagnozą samego siebie. Jest to po prostu wspólny sposób opisywania, kiedy mięśnie są poddawane presji i nadmiernie rozciągane. Naderwanie mięśnia jest również powszechnie nazywane szczepem, co oznacza to samo - że mięsień doznał urazu. Podstawowe objawy naderwania mięśnia to znaczny ból podczas ruchu i tkliwość w miejscu urazu. Gdy lepiej zrozumiesz te dwa schorzenia, będziesz wiedział jak skuteczniej je leczyć i dbać o to, by nie spowodować kolejnego!

Kiedy rozciągnięcie mięśnia staje się obciążeniem?

Naciągnięcie mięśnia to po prostu stan, który wynika z tego, że mięśnie są poddawane naciskom i są nadmiernie rozciągnięte. Nie jest to specyficzna diagnoza sama w sobie, choć często jest tak określana. Z kolei naciągnięcie mięśnia jest specyficzną diagnozą urazu mięśnia. To jest, gdy mięsień jest nadmiernie rozciągnięte po prostu poza jego normalnej zdolności do punktu, że jest rzeczywiście rannych.

  • Nadwyrężenie jest często wynikiem niewłaściwej formy podczas wykonywania ćwiczeń.
  • Na przykład, jeśli mięśnie pleców nie są wystarczająco silne, aby utrzymać ciało podczas podnoszenia ciężarów, będą one nadmiernie rozciągnięte i napięte.

To samo dotyczy innych mięśni, takich jak nogi i rdzeń. Naciągnięcie mięśnia jest znacznie poważniejsze niż jego rozciągnięcie i powoduje znaczny ból, obrzęk i tkliwość w miejscu urazu. Jeśli odczuwasz ekstremalny ból i dyskomfort, to prawdopodobnie nadwyrężyłaś mięśnie - albo podczas ćwiczeń, albo po prostu podczas codziennych czynności. Jeśli wykonałeś określone ćwiczenie, a następnego dnia Twoje mięśnie są obolałe, to jest to prawdopodobnie naciągnięcie mięśni. Nadwyrężenie mięśni jest poważniejsze i towarzyszy mu znaczny ból.

Co to jest naderwanie mięśnia?

Naderwanie mięśnia to stan, w którym włókna mięśniowe zostały rozerwane w wyniku znacznego urazu. Naderwanie mięśnia może być wynikiem przypadkowego urazu lub wykonywania bardzo forsownych ćwiczeń. Najczęstszym przykładem jest uraz sportowy, w którym nagłe uderzenie powoduje rozerwanie włókien mięśniowych. Rozerwanie mięśnia może wystąpić w miejscu pierwotnych włókien mięśniowych, lub może również spowodować krwawienie w otaczającej tkance. Może to spowodować znaczną ilość bólu i obrzęku, co sprawia, że niezwykle ważne jest, aby szukać pomocy medycznej tak szybko, jak to możliwe.