Jakiego prezentu szukać dla 7-latka na urodziny?Siedmioletnie dzieci z reguły bardzo poważnie podchodzą do swoich urodzin. Są dumne ze swojego wieku, oczekują tortu, przyjęcia i, oczywiście, prezentów. Jednak im starsze dziecko, tym trudniej trafić i dobrać odpowiedni podarek. Dlatego warto najpierw zastanowić się, co nasz solenizant lubi, co go interesuje. Oczywiście istnieją także bezpieczne, uniwersalne opcje prezentowe, choć je także warto dopasować choć pod jedno zainteresowanie jubilata.

Gra planszowa - rozrywka dla całej rodziny

Planszówki od lat przeżywają swój renesans wśród dorosłych, ale wśród dzieci nigdy nie wyszły z mody. Oczywiście wybierając taki prezent dla 7-latka, musimy grę dostosować do jego wieku. Na szczęście wybór jest ogromny. Mamy na rynku gry na spostrzegawczość, gry typowo planszowe, polegające na poruszaniu się pionkiem i pokonywaniu kolejnych przeszkód, ale także różnego rodzaju gry edukacyjne. Te ostatnie są szczególnie popularne - zwłaszcza te dotyczące ekologii, przyrody, historii czy robotyki.

Małe laboratorium - coś niezwykłego

Pozostając w temacie edukacji, na rynku możemy znaleźć najróżniejszego rodzaju "małe laboratoria" czyli zestawy naukowe, dzięki którym dziecko może dokonywać eksperymentów niczym rasowy naukowiec. Są one oczywiście dostosowane do jego wieku i podane w odpowiedni sposób - najczęściej wiążą się ze światłem i starają się prezentować efektowne rezultaty, aby młodego laboranta nie zniechęcić do dalszej zabawy.

Klocki - klasyka dla każdego

Klocki były, są i będą jednym z najpopularniejszych prezentów dla dzieci. Nic dziwnego, są one doskonałą zabawą, a pod jej płaszczykiem rozwijają umiejętności przestrzennego myślenia, kreatywność, zrozumienie form przestrzennych. Dziś w sklepach mamy setki wariantów klocków dla dzieci w każdym wieku. Dla siedmiolatków odpowiednie będą już z pewnością mniejsze, klasyczne klocki. Możemy kupić więc i klockowy zamek księżniczki, robota i statek kosmiczny. Wystarczy tylko dowiedzieć się, czym aktualnie pasjonuje się nasz mały solenizant.

Zabawki dla superbohaterów i super auta

Chłopcy w tym wieku zdecydowanie najczęściej przechodzą dwie fazy - fascynacji superbohaterami lub autami. Dla jednych i drugich rynek ma sporo do zaoferowania. Dla fanów Supermana i spółki są to różnego rodzaju figurki, a także stroje. Dla tych zaś, których fascynuje motoryzacja odpowiednim prezentem będzie auto - najlepiej takie, którym można zdalnie sterować. Super pomysłem jest także duży garaż dla aut i kilka samochodów do niego.

Jak widać, dziś wybór prezentów dla dzieci jest bardzo szeroki. Jest w czym przebierać, choć, jak to bywa z obfitością, może on przytłoczyć. Dlatego zawsze warto dowiedzieć się, co lubi dziecko i jakie ma pasje - wtedy na pewno prezent będzie trafiony.