Jak hobby zwiększy twoje umiejętności w pracy?Hobby to świetny sposób na stres i relaks. Nie tylko to, mogą również pomóc ci w twoich umiejętnościach zawodowych. Tutaj porozmawiamy o korzyściach płynących z hobby i o tym, jak mogą one zwiększyć Twoje umiejętności w pracy. Porozmawiamy również o niektórych hobby, które pomogą Ci poprawić koncentrację, dzięki czemu możesz być bardziej produktywny w miejscu pracy.

Hobby jako sposób zarabiania pieniędzy

Niektórzy ludzie wykorzystują swoje hobby do zarabiania pieniędzy lub zdobywania umiejętności, które pomogą im w zdobyciu lepszej pracy. Na przykład, jeśli ktoś chce zostać artystą, może chcieć wykorzystać to jako ujście dla swojej kreatywności, zamiast realizować ją jako ścieżkę kariery w pełnym wymiarze godzin.

Na przykład, jeśli jesteś fotografem, możesz sprzedawać swoje prace w galeriach lub na stronach z fotografiami, takich jak Getty Images. Jeśli jesteś projektantem wnętrz, możesz wykorzystać swoje umiejętności i zarabiać na zaprojektowaniu cudzego domu lub mieszkania. Jeśli kochasz sztukę, nie ma ograniczeń co do liczby sposobów zarabiania na niej!

Dowody naukowe

W badaniu opublikowanym w Harvard Business Review uczestnicy zostali poproszeni o wykonanie zadania na komputerze przed i po wykonaniu zestawu opcjonalnych zadań, takich jak robienie zdjęć, granie w gry lub oglądanie filmów. Chociaż uczestnicy radzili sobie lepiej na zadaniu komputerowym po wykonaniu zadań opcjonalnych, wykonanie zadań opcjonalnych nie miało wpływu na ich wydajność na innym zadaniu komputerowym. Sugeruje to, że poprawa wynika z „uczenia się przez doświadczenie” – które występuje, gdy jednostki uczą się poprzez interakcję ze swoim środowiskiem, a nie poprzez bierne przetwarzanie informacji.

Hobby to nie tylko zabawa

Niektórzy uważają, że hobby to tylko zabawa i należy ich unikać. Jednak prawda jest taka, że hobby czyni cię lepszym w trakcie wykonywania pracy, ponieważ pomaga ci zwiększyć twoje umiejętności. Hobby zwiększające umiejętności w pracy to gry, sport, nauka nowego języka, a nawet czytanie.

Trzy sposoby na zwiększenie swoich umiejętności za pomocą hobby:

1. Ćwicz - jeśli nie jesteś dobry w uprawianiu sportu lub grze, ćwicz, aby stać się lepszym i a nawet stać się najlepszym graczem na świecie!

2. Eksploruj - jeśli coś Cię interesuje, dokładnie to zbadaj, aby dowiedzieć się o tym więcej. Pozwoli Ci to również nauczyć się nowych strategii gier lub sportów, co ułatwi Ci ich wygrywanie!

3. Test - skorzystaj z okazji, aby zobaczyć jak radzisz sobie z niektórymi wyzwaniami.